Sağlıklı Doğal Ahşap Mobilyalar

Ekolojik Ahşap Mobilyalar

MiniG’ler odalarını kendilerine ait hissetmeleri için çocukların boyuna göre dolap, oyuncak dolabı, raflar, sandalye ve masalar bulunmalıdır. Giyinme dolabı kendi boyunda olunca, istediği tüm kıyafetlerine ulaşabilecektir. Kendi kararlarını verip birey olduğunu hissedecektir.

Kitaplarına veya oyuncaklarına rahat ulaşabileceği raflar, oyuncak dolabı veya kitaplık  olmalı. Kendini keşfetmesi, zeka ve dil gelişimi için ayna bulundurulmalı. Özgürce resim yapabileceği bir tahta ya da pano çocuğun hayal dünyasını ve üretkenliğini geliştirecektir.

Tüm bunları uyguladığımızda çocuk bu ortama kendini daha ait hissedecek, kendi işini görebilmesi de özgüvenini geliştirecektir.

Bütün bunların yanında bu ürünler için kullanılacak olan ham maddeler sağlığa zararsız ve doğal olmalıdır. Çocuklarınızın tüm gün temas edeceği mobilyalar mdf, sunta olmamalı, lake veya iç mekan boyaları gibi sentetik bazlı boyalar kullanılmamalıdır.

MiniG olarak, bütün ürünlerimiz hiç bir kimyasal işlem görmeyen doğal ahşaplardan yapılmaktadır. Fırın kurusudur. Çocuklara zarar vermeyecek şekilde bütün parçaların keskin köşeleri ovalleştirilir ve üç kat yüzey işleminden geçirilerek bütün yüzey pürüzsüzleştirilir.  Kullanılan boya ve tutkallar su bazlı olup, çocuk sağlığını tehdit etmeyecek sertifikalı alman menşeili ürünlerdir.

Bu kategorideki ahşap mobilyalardan doğaya geri dönüşümlü olan ürünler detaylarında belirtilmiştir. Alacağınız her ürünle birlikte çocuğunuzun adına, fidan dikimi yapılmaktadır. Çocuğunuzun adına hazırlanan sertifikada sizlerle paylaşılmaktadır.